Європейський форум Альпбаху (надалі – «Форум») є громадською організацією, що була заснована в мальовничій місцині Австрії - Альпбасі у 1945 році, збирається щорічно впродовж 65 років і має неформальну назву Австрійський Давос (http://en.wikipedia.org/wiki/European_Forum_Alpbach ).
У різні роки учасниками Форуму були такі видатні політики та науковці:
Індіра Ганді - політичний діяч, прем’єр-міністр Індії в 1966-1977 та 1980-1984 рр.
Кі-Муун Бан – генеральний секретар ООН.
Жак Делор - французький та європейський політичний діяч. У 1981-1984 рр. – міністр економіки і фінансів Франції; 1985-1995 рр. – голова Європейської комісії. Автор багатьох наукових та публіцистичних статей з питань європейської валютно-фінансової інтеграції).
Вальтер Хальштейн – німецький політик і державний діяч ФРН;
Фрідріх фон Хайєк - один з найвпливовіших членів Австрійської школи економ
... Читати далі »
14 квітня на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій тренери Донецької обласної молодіжної організації "Євроклуб” проведуть тренінг "Майстерня соціального згуртування” для студентів випускних курсів вищих навчальних закладів Донецької області у рамках програми підготовки резерву держслужбовців.
Стали відомі країни для кожної з 27 шкіл-учасниць, що будуть представлені під час другого етапу змагань.
13 липня в офісі Донецького молодіжного дебатного центру пройшло жеребкування для визначення країн, що будуть представлені шкільними командами під час другого етапу Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції.
Для проведення жеребкування було запрошено незалежних представників: Світлану Гордейчук - провідного спеціаліста управління освіти та науки Донецької обласної адміністрації; Андрія Удовенко - директора загальноосвітньої школи № 61- представника команди переможниці першого етапу в Донецької області; Тетяну Строй - голову громадської організації Донецький прес-клуб та незалежних журналістів Олену Самойленко та Тетяну Михайлову.
Другий етап змагань відбудеться восени цього року в м. Києві. Участь у змаганні візьмуть 27 команд-переможців першого етапу, де вони всі мають поборотися
... Читати далі »
Пропонуємо методичні поради щодо проведення лінгвістичної гри для Євроклубів. Запрошуємо користуватись під час заходів Євроклубів, або просто в процесі навчання.
Лінгвістична гра "Привіт, Європо!" є варіацією гри "Доброго дня, шалом, салют!" (надана для проекту Аліною Солнишкіною, Дніпропетровський національний університет), додана сукупність вітань європейськими мовами, діалектами, що поширені в країнах-членах ЄС. Метою гри є розширити лінгвістичні здібності учасників, дати можливість краще зрозуміти культурне розмаїття Європи, зацікавити глибше вивчати європейські мови. Учасникам також можна пояснити, що знання і використанні при спілкуванні з носієм мови принаймні декількох слів може значно покращити ставлення, допомогти подолати мовний бар’єр.
Можливі різноманітні варіанти проведення цієї гри: а) для аудиторії, що не знайома між собою, б) для знайомої аудиторії, для одноразового проведення,
... Читати далі »
28-31 січня 2009 р. понад 40 викладачів Луганської, Сумської та Харківської областей пройшли навчання в рамках першої обласної Школи вчителів-лідерів євроінтеграції. Метою зимової Школи було підвищення спроможності освітян впливати на процеси європейської та євроатлантичної інтеграції, а також сприяти створенню євроклубів в Луганській області.
Учасниками Школи стали 41 педагог освітніх закладів з 14 міст та 17 районів Луганщини, вчителі з Чернігівської (м. Прилуки), Сумської (м. Ромни) та Харківської (м. Ізюм) областей. Захід відбувся в рамках проекту "Вчимося демократії", який виконує ЛОГО Бізнес-клуб "Європейський вибір" за сприяння Національного Фонду Демократії NED та за підтримки проекту "Сталий місцевий розвиток в Україні", що фінансується Європейським Союзом.
Інформаційну підтримку заходу надали: Бюро інформації Ради Європ
... Читати далі »
В рамках проекту "Підтримка мережі Євроклубів України", що виконується ВГО "Українська асоціація європейських студій" за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні, розроблений набір інструментів для Євроклубів з розвитку креативності та інновацій.
Набір інструментів (toolkit), що додається, містить ряд матеріалів для самостійного вивчення а також практичні поради щодо організації творчої майстерні-тренінгу, що пропонуються керівникам (координаторам, опікунам) Євроклубів, а також іншим зацікавленим особам, як засіб розвитку творчого мислення та новаторського підходу серед учасників молодіжного євроклубівського руху.
Набір розроблений в рамках проекту "Підтримка мережі Євроклубів України", основною темою якого є проголошений в Європейському Союзі Європейський рік креативності та інновацій. Шляхом використання цього набору, ми сподіваємось, до Року зможуть долучитись більшість вітчизняних
... Читати далі »
Учасниками творчої майстерні для Євроклубів в рамках Європейського року креативності та інновацій у Донецькій області стали члени Євроклубу школи № 68. Дітей зацікавили методи розвитку творчого мислення, завдяки яким вони змогли розробити інноваційні проекти, які Євроклуб зможе реалізувати в році, що почався.
Близька 20 учнів 8-10 класів-учасники Євроклубу однієї з кращих донецьких шкіл взяли участь в майстерні з творчості та інновацій, яку провели тренери Донецької обласної молодіжної організації "Євроклуб" Олександра Кириченко і Катерина Кононюк за підтримки проекту "Підтримка мережі Євроклубів України". Проект реалізується ВГО "Українська асоціація європейських студій" за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні. За ініціативою проекту, що спрямований на розвиток спроможності та підтримку мережевої діяльності Євроклубів, в Україні в
... Читати далі »
Інститут Політичної Освіти та Посольство Королівства Нідерланди в Україні (програма «Матра КАП») проводить конференцію з публічної дипломатії та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні.
Сьогодні чимало організацій громадянського суспільства намагаються вплинути на вирішення органами місцевого самоврядування актуальних питань місцевого розвитку. Попри велике бажання змінити в цьому напрямку ситуацію на краще, більшість громадських ініціатив так і залишаються не втіленими або знаходять лише часткову підтримку від місцевої влади.
До участі у конференції запрошені народні депутати України, експерти, депутати місцевих рад, представники громадських організацій, які здійснюють або мають намір у найближчий час здійснити проекти, які передбачають взаємодію, співпрацю або іншу громадську форму контактів з органами місцевої державної влади та місцевого самоврядування.
Європейські клуби стали першими, хто долучився до відзначення в Україні Європейського року креативності та інновацій – 2009. Одразу після презентації Року, в якій взяли участь представники головуючої в ЄС Чеської Республіки та Європейської Комісії, що ініціювала цей рік в ЄС, 12-14 січня 2009 року в Дніпропетровській області відбулася творча майстерня для українських Євроклубів.
Участь в національній майстерні взяли близько 30 членів Євроклубів з різних куточків країни – активні учасники проекту "Підтримка мережі Євроклубів України". Проект, що спрямований на подальший розвиток спроможності та підтримку мережевої діяльності Євроклубів, а також на залучення їх до загальноєвропейських ініціатив, виконує Українська асоціація європейських студій за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні.
Українською асоціацією європейських студій розроблені методичні матеріали для проведення нової інтерактивної гри "Європа двох швидкостей".
Гра розроблена експертами Української асоціації європейських студій (просимо вказувати при використанні) на підставі гри "Історія двох міст" Ради Європи. Автори запрошують навчальні заклади, молодіжні організації та Європейські клуби користуватись цією грою для проведення заходів Євроклубів, адаптувати гру до інших сучасних подій чи процесів, вносити зміни в правила тощо.
Оптимальна кількість учасників гри - 14-16 осіб, тренер грає роль Банкіра. Для наочності, автори радять використовувати кольоровий папір - 60 сторінок одного кольору (блакитного), 60 іншого (жовтого), 4 сторінки треть
... Читати далі »