Проблема партнерства України із учасниками процесів міжнародної інтеграції – одна з гострих проблем, які хвилюють наше суспільство. Куди нам рухатися – на Схід чи на Захід? Чи варто бути у Євросоюзі? І це не повний перелік питань, на які ще не знайдено остаточних відповідей, і власні відповіді на які шукає у своїй роботі євроклуб "Зірка" на базі Житомирського міського колегіуму.
Мета запровадження і організації роботи євроклубу полягає в необхідності поінформувати нашу молодь про окремі аспекти діяльності Європейського Союзу та пріоритетні сторони євроінтеграції. Теоретичний і практичний матеріал, який викладається учням, має на меті: - допомогти розібратися у змісті та суті діяльності Євросоюзу, - проаналізувати позитивні та негативні сторони членства в Євросоюзі для України, - вибрати найефективнішу модель співпраці з європейськими країнами.
При плануванні роботи ми використовуємо матеріали проекту Представництва Європейської Комісії в Україні та Бєларусі, реалызованого Благодійним фондом «Меридіан» і Програму навчального інтегрованого курсу „Євроатлантична інтеграція” для середньої загальноосвітньої школи (10-12 класи), вирішивши низку таких питань: - об’єктивне інформування учнів про характер міжнародних інтеграційних процесів; - розуміння учнями основ функціонування і завдань міжнародних організацій в сфері безпеки; - з’ясування ролі Євросоюзу у структурі міжнародних; - формування відповідного відношення до стереотипів і міфів щодо Європейського Союзу, які існують в українському суспільстві; - ознайомлення з етапами розвитку і нинішнім станом відносин України з Європейським Союзом, а також із законодавчою базою взаємодії України з європейськими структурами; - розуміння учнями переваг приєднання до європейської спільноти для перспективного розвитку України; - з’ясування принципів і системи цінностей, що лежать в основі європейської інтеграції і, перш за все, таких як демократія, свободи особистості, верховенства права, тощо; - особливості функціонування Євросоюзу у сучасних умовах і прийняття рішень; - сприяння розумінню місця і ролі України; - розуміння цілей і засад діяльності Європейського Союзу в контексті поступової інтеграції України.
Проведення заходів на тему європейської інтеграції – це один зі способів пізнання проблематики, а також розповсюдження знань, які стосуються членства України в Євросоюзі.
З цією метою ми у 2008 і 2009 роках організовували «День Європи в колегіумі», який поєднав в собі можливість перевірки фізичної справності, а також знань і вмінь здобутих під час занять, брали участь в ньому групи учнів, вчителів, батьків. При організації проведення Дня Європи була сформована творча група.
В День Європи використовувались такі форми роботи: засідання дебатного напрямку клубу, конкурс знань про Євросоюз, спортивні змагання, художній конкурс про ЄС, остаточні результати конкурсу оголошені під час засідання євроклубу і висвітлені у колежанській газеті «Краяни»., Для поширення комплексних знань про Європу, які необхідні на сучасному етапі громадянину України для існування в європейському співтоваристві співпрацюємо з центром європейської та євроатлантичної інтеграції в Житомирській області на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка, у Житомирському міському колегіумі обладнано кабінет з питань європейської інтеграції, підготовлено вчителів для роботи у клубі.
Хочу навести слова учня-члена євроклубу, висловлені в конкурсному есе «Отже, вибір залишається за Україною. У будь-якому випадку прийняттю рішення щодо вступу має передувати глибока роз’яснювальна робота держави і широке його суспільне обговорення для свідомого прийняття остаточного рішення на всеукраїнському референдумі. Головне пам’ятати, що результативність співробітництва України з ЄС залежить насамперед від зусиль самої України, від ефективності здійснення нею реформ абсолютно у всіх сферах суспільно-політичного життя, створення необхідних законодавчих норм та впровадження дійових механізмів захисту демократичних прав і свобод людини, які вже давно існують в країнах-членах Європейського Союзу».
Контактна особа:
- Надія Стойкова, +38 (0412) 431 419, м. Житомир, 10002, Вул. Мануільського, 18.
|